Video Sources 313 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Rio 2

Rio 2

He's villainous, she's venomous.Mar. 19, 2014USA102 Min.G
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Blunë, Xhuelin dhe tre fëmijët e tyre i pret xhungla pasi largohen nga Rio de Zhaneiro për në botën e egër të Amazonës. Ndërkohë që Blu mundohet të përshtatet, ndeshet sqep më sqep me hakmarrësin Nigel dhe njihet me vjehrrin e tij.

Rio 2
Rio 2
Rio 2
Rio 2
Rio 2
Rio 2
Rio 2
Rio 2
Rio 2
Rio 2
Original title Rio 2
IMDb Rating 6.3 74,707 votes
TMDb Rating 6.4 1,987 votes

Director

Cast

Jesse Eisenberg isBlu (voice)
Blu (voice)
Anne Hathaway isJewel (voice)
Jewel (voice)
Leslie Mann isLinda (voice)
Linda (voice)
Jamie Foxx isNico (voice)
Nico (voice)
Andy García isEduardo (voice)
Eduardo (voice)
Bruno Mars isRoberto (voice)
Roberto (voice)
Jemaine Clement isNigel (voice)
Nigel (voice)
Rodrigo Santoro isTulio (voice)
Tulio (voice)
Jake T. Austin isFernando (voice)
Fernando (voice)
Amandla Stenberg isBia (voice)
Bia (voice)

Similar titles

Lara Croft: Tomb Raider
Little Boy
Barbi Princesha e Ishullit
Bears
Christmas Jars
Just Before I Go
Harry Potter and the Goblet of Fire
Ashfall
6 Underground
Charlie’s Angels: Full Throttle
Skyfall
Battle Royale