Video Sources 172 Views

  • Shiko ne Albvidfcom
Rise of the Footsoldier Part II

Rise of the Footsoldier Part II

Soldier Enforcer SurvivorDec. 12, 2015UK111 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Më 6 dhjetor 1995, tre anëtarë të bandës Essex u vranë brutalisht në gjak ftohtësi. Tani është fillimi i vitit 1997 dhe kushdo që i ka vrarë tre burrat ende nuk është sjellë para drejtësisë. Një bashkëpunëtor i burrave, është ende duke mbajtur zi për humbjen e miqve të tij, dhe ai është i bindur se është vetëm një çështje kohe para se ai të jetë i ardhshëm. Për të, e vetmja mënyrë për të dalë është të kthehet dhe të punon në rrugën e tij për të mbështetur shkallët penale.

Rise of the Footsoldier Part II
Rise of the Footsoldier Part II
Rise of the Footsoldier Part II
Original title Rise of the Footsoldier Part II
IMDb Rating 5.3 1,247 votes
TMDb Rating 4.9 21 votes

Director

Cast

Ricci Harnett isCarlton Leach
Carlton Leach
Craig Fairbrass isPat Tate (Flashback)
Pat Tate (Flashback)
Mark Preston isHans Vanderbilt / Dutch Customs Officer
Hans Vanderbilt / Dutch Customs Officer
Ryan Oliva isKenny Davis
Kenny Davis
Roland Manookian isCraig Rolfe (Flashback)
Craig Rolfe (Flashback)

Similar titles

Trespass Against Us
Child 44
The Fast and the Furious
Leon: The Professional
The Mule
Most Wanted a.k.a Target Number One
A Ciambra
For the Emperor
Killshot
Sonchiriya
The Devil All the Time
Sarkar Raj