Video Sources 794 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidto.me
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

Evolution Becomes Revolution.Aug. 03, 2011USA105 Min.PG-13
Your rating: 0
6 1 vote
what going on?

Synopsis

Gjatë eksperimenteve në gjetjen e një kure për sëmundjen e Alzheimer,një shimpanze gjenetikisht e modifikuar përdor inteligjencë të madhe për të çuar veten dhe shimpazetë e tjera drejt lirisë.

Rise of the Planet of the Apes
Rise of the Planet of the Apes
Rise of the Planet of the Apes
Rise of the Planet of the Apes
Rise of the Planet of the Apes
Rise of the Planet of the Apes
Rise of the Planet of the Apes
Rise of the Planet of the Apes
Rise of the Planet of the Apes
Rise of the Planet of the Apes
Original title Rise of the Planet of the Apes
IMDb Rating 7.6 436,206 votes
TMDb Rating 7 4,148 votes

Director

Rupert Wyatt
Director

Cast

James Franco isWill Rodman
Will Rodman
Freida Pinto isCaroline Aranha
Caroline Aranha
John Lithgow isCharles Rodman
Charles Rodman
Brian Cox isJohn Landon
John Landon
Tom Felton isDodge Landon
Dodge Landon
David Oyelowo isSteven Jacobs
Steven Jacobs
Tyler Labine isRobert Franklin
Robert Franklin
Ty Olsson isJohn Hamil
John Hamil

Similar titles

Transformers: Age of Extinction
Mesrine: Killer Instinct
Street Fighter
Delhi Belly
Almost Christmas
White Lily
Private Life
Dragon Quest: Your Story
My Spy
Tokyo Decadence
Loaded
Project Ithaca