Video Sources 117 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Rising Free

Rising Free

Out of darkness she found hope to rise againDec. 06, 2019USA109 Min.PG-13
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Në fund të shekullit të 19-të në Amerikë, filmi tregon historinë e një vajze të re, e cila jeton me pasojat e paragjykimit racial. E rrethuar nga rreziku se mund të shitet dhe mund t’i hiqet liria, ajo zbulon shpresën përmes një familjeje shpirtmirë nga ku mëson faljen dhe mëshirën e transformimit të saj.

Rising Free
Original title Rising Free
IMDb Rating 7.7 151 votes

Director

Director

Cast

Similar titles

Selena
Columbus
Wild Mountain Thyme
Une sirène à Paris a.k.a A Mermaid in Paris
Cage Dive
These Final Hours
Criminal Audition
17 Again
Scarface
After the Storm
Be Somebody
Traffic