Video Sources 256 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Robin Hood: The Rebellion

Robin Hood: The Rebellion

Nov. 05, 2018UK92 Min.PG
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Pasi sherifi i tiran i Notingamit i rrëmben të dashurën, Robin Hudi legjendar, bashkë me miqtë e tij rebelë, nisin një mision të guximshëm për të shpëtuar atë dhe popullin, nga regjimi mizor i sherifit.

Robin Hood: The Rebellion
Robin Hood: The Rebellion
Robin Hood: The Rebellion
Robin Hood: The Rebellion
Original title Robin Hood: The Rebellion
IMDb Rating 5.5 3,251 votes
TMDb Rating 4.9 41 votes

Director

Cast

Ben Freeman isRobin Hood
Robin Hood
Brian Blessed isFriar Tuck
Friar Tuck
Marie Everett isMaid Marian
Maid Marian
Jamie Kenna isLittle John
Little John
James G. Nunn isWill Scarlett
Will Scarlett
James Oliver Wheatley isSheriff of Nottingham
Sheriff of Nottingham
James Groom isGuy of Gisborne
Guy of Gisborne
Martyn Ford isBrimstone
Brimstone

Similar titles

Non-Stop
Prey
Detroit
Destroyer
The Happytime Murders
Knight and Day
Rumble in the Bronx
Once Upon a Time in Mexico
Jumanji
Dragonheart 3: The Sorcerer’s Curse
The Nutcracker and the Four Realms
Empire