Video Sources 548 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Robin Hood

Robin Hood

A thief's work is never doneNov. 20, 2018USA116 Min.PG-13
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

Historia se si lindi hajduti i famshëm, Robin Hood, për të luftuar lakminë e kishës dhe të politikanëve dhe dëshirën e tyre për pushtet. Nuk është vetëm një histori mbi betejën midis të pasurve dhe të varfërve, por lufta e një populli për një jetë më të mirë.

Robin Hood
Robin Hood
Robin Hood
Robin Hood
Robin Hood
Robin Hood
Robin Hood
Robin Hood
Robin Hood
Robin Hood
Original title Robin Hood
IMDb Rating 5.4 13,505 votes
TMDb Rating 5.8 434 votes

Director

Cast

Taron Egerton isRobin Hood
Robin Hood
Jamie Foxx isLittle John
Little John
Ben Mendelsohn isSheriff of Nottingham
Sheriff of Nottingham
Eve Hewson isMaid Marian
Maid Marian
Jamie Dornan isWill Scarlet
Will Scarlet
Tim Minchin isFriar Tuck
Friar Tuck
Paul Anderson isGuy of Gisbourne
Guy of Gisbourne
Josh Herdman isRighteous
Righteous
Roderick Hill isBoat Doctor
Boat Doctor

Similar titles

Snitch
96 Minutes
The Girl from the Naked Eye
Masterminds
Dolphin Kick
Rampage: President Down
Long Lost
Gemini
The Assent
Independence Day: Resurgence
The Quarry
7 Minutes