Video Sources 75 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Robinson Crusoe

Robinson Crusoe

May. 12, 1997USA92 Min.PG-13
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Robinson Kruzo largohet nga Britania me nje anije, pasi vrau mikun e tij per dashurine e Marise. Nje stuhi e ashper oqeanike shkaterron anijen e tij dhe e le ate te bllokuar nga bota, ne nje ishull te paeksploruar. Per t’u kujdesur per veten e tij, Kruzo kerkon nje mbijetese ne ishull, derisa te takohet me një banor pagan, i cili do ta ndihmojë të rikthehet në shtëpi.

Robinson Crusoe
Robinson Crusoe
Original title Robinson Crusoe
IMDb Rating 6.0 11,600 votes
TMDb Rating 5.8 122 votes

Director

Rod Hardy
Director

Cast

Pierce Brosnan isRobinson Crusoe
Robinson Crusoe
Polly Walker isMary McGregor
Mary McGregor
Ian Hart isDaniel Defoe
Daniel Defoe
Damian Lewis isPatrick Connor
Patrick Connor

Similar titles

Murder Mystery
The Spectacular Now
Palm Swings
Love & Other Drugs
Total Recall
Check Point
The Transfiguration
Game of Death
Milingona Kokëshkëmb
Mr & Mrs Ramachari
Hindi Medium
Marjorie Prime