Video Sources 38 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

Apr. 04, 2021United Kingdom90 Min.Not Rated
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

Përshtatja e tragjedisë së Shekspirit e vendosur në Italinë e sotme, ku dy të rinj të dashuruar përpiqen të kapërcejnë një botë të dhunshme, ku përplasen vlerat katolike dhe laike.

Romeo & Juliet
Romeo & Juliet
Romeo & Juliet
Romeo & Juliet
Romeo & Juliet
Original title Romeo & Juliet
IMDb Rating 7.7 327 votes
TMDb Rating 7.4 5 votes

Director

Simon Godwin
Director

Cast

Similar titles

Tamasha
Berlin, Berlin
Yaanum Theeyavan
The Illusionist
Before Sunset 2
Dear Christmas
Mitron
Adventures of Arsene Lupin
Rabbit Without Ears
Think Like a Man Too
10 Things I Hate About You
Barbi dhe magjia e Pegasusit