Video Sources 22 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Rurouni Kenshin: The Beginning

Rurouni Kenshin: The Beginning

Jun. 04, 2021Japan138 Min.TV-MA
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Para se të ishte një mbrojtës i popullatës, Kenshin ishte një vrasës i frikshëm i njohur si Battosai. Por kur takon Tomoe Yukishiro -n e butë, historia e tij fillon të ndryshojë.

 

Rurouni Kenshin: The Beginning
Rurouni Kenshin: The Beginning
Original title るろうに剣心 最終章 The Beginning
IMDb Rating 7.6 3,980 votes
TMDb Rating 7.8 121 votes

Director

Cast

Takeru Satoh isKenshin Himura
Kenshin Himura
Kasumi Arimura isTomoe Yukishiro
Tomoe Yukishiro
Issey Takahashi isKogoro Katsura
Kogoro Katsura
Nijiro Murakami isSoji Okita
Soji Okita
Masanobu Ando isShinsaku Takasugi
Shinsaku Takasugi
Yosuke Eguchi isHajime Saito
Hajime Saito
Towa Araki isEnishi Yukishiro
Enishi Yukishiro

Similar titles

Tomb Invader
Line Walker
Sonic the Hedgehog
Bitter Moon
A Single Shot
Earth and Blood
The Walk
Barbi dhe delfini magjik
The Legend of Tarzan
Futbolli magjik
Amistad
Hell or High Water