Video Sources 220 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Saints and Soldiers

Saints and Soldiers

Sep. 11, 2003USA90 Min.PG-13
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Katër ushtarë amerikanë dhe një Britanez duke luftuar në Europë gjatë Luftës së Dytë Botërore për t’u kthyer në territorin e aleatëve, pasi u ndanë nga forcat amerikane gjatë masakrës historike në Malmedy.

Saints and Soldiers
Original title Saints and Soldiers
IMDb Rating 6.7 19,667 votes
TMDb Rating 6.4 156 votes

Director

Ryan Little
Director

Cast

Larry Bagby isPrivate Shirl Kendrick
Private Shirl Kendrick
Alexander Polinsky isMedic Steven Gould
Medic Steven Gould
Kirby Heyborne isFlight Sergeant Oberon Winley
Flight Sergeant Oberon Winley
Corbin Allred isCorporal Nathan 'Deacon' Greer
Corporal Nathan 'Deacon' Greer
Melinda Renee isCatherine
Catherine
Jeff Birk isRadio Announcer
Radio Announcer
Ben Gourley isPrivate McKinley
Private McKinley
Chris Clark isAmerican Soldier #1
American Soldier #1

Similar titles

Safety
Last Days in the Desert
Starship Troopers: Traitor of Mars
People Like Us
Meet Joe Black
Dulha Mil Gaya
Kal Ho Naa Ho
Changeling
Sniper: Reloaded
Once Were Warriors
Forget Me Not
The Gentlemen