Video Sources 1695 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Scarface

Scarface

The world is yours...Dec. 08, 1983USA170 Min.R
Your rating: 0
10 4 votes

Synopsis

Njeriu me shenjë: Riprodhim i një prej filmave klasikë Hollivudianë të vitit 1932. Toni Montana është një emigrant kubanez, ambicia e të cilit do ta cojë në luftë mes organizatave dhe trafikantëve më të mëdhenj të drogës në Majemi, e deri në krijimin e vetë perandorisë së tij. I cilësuar si një nga 100 filmat më të mirë të të gjitha kohërave.

Scarface
Scarface
Scarface
Scarface
Scarface
Scarface
Scarface
Scarface
Scarface
Scarface
Original title Scarface
IMDb Rating 8.3 695,132 votes
TMDb Rating 7.9

Director

Cast

Al Pacino isTony Montana
Tony Montana
Steven Bauer isManny Ribera
Manny Ribera
Michelle Pfeiffer isElvira Hancock
Elvira Hancock
Robert Loggia isFrank Lopez
Frank Lopez
Miriam Colón isMama Montana
Mama Montana
Paul Shenar isAlejandro Sosa
Alejandro Sosa
Harris Yulin isMel Bernstein
Mel Bernstein

Similar titles

Article 15
Resident Evil: The Final Chapter
Come and See
The Orphanage
Casino Royale
Pain and Glory
Sword of Vengeance
Aiyaary
The Theory of Everything
War
The Astronaut of God
The Family