Video Sources 326 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albavidfcom
Sex and Zen

Sex and Zen

Banned for 400 years! The most notorious of China's three great erotic sagas – revealed on the screen for the first time.Nov. 30, 1991Hong Kong99 Min.R
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Një studiues i mësimeve budiste është i bindur që njeriu duhet të jetoj që të plotësoj dëshirat e tij fizike dhe niset në udhëtim me qëllim që të josh gratë e familjeve të ndryshme. Ai i mbivlerëson aftësitë e tij dhe shkakton telashe për njerëzit që e rrethojnë.

Sex and Zen
Sex and Zen
Sex and Zen
Sex and Zen
Sex and Zen
Sex and Zen
Sex and Zen
Original title 玉蒲團之偷情寶鑑
IMDb Rating 5.7 1,871 votes
TMDb Rating 5.7 19 votes

Director

Michael Mak
Director

Cast

Lawrence Ng isWei Yang Sheng / Yan Ching
Wei Yang Sheng / Yan Ching
Kent Cheng isTian Can Zi / Tin Chan
Tian Can Zi / Tin Chan
Elvis Tsui isWang Qi / Wong Chut
Wang Qi / Wong Chut
Amy Yip isYu Xiang / Chou Yin
Yu Xiang / Chou Yin
Isabelle Chow Wang isRui Zhu / Shui Chu
Rui Zhu / Shui Chu
Carrie Ng isGu Xian Niang / Mistress Ku
Gu Xian Niang / Mistress Ku
Lo Lieh isCat Burglar Sai Kunlun
Cat Burglar Sai Kunlun
Tien Feng isMaster Iron Gate / Lord Iron Doors
Master Iron Gate / Lord Iron Doors

Similar titles

I’m Thinking of Ending Things
Wall Street: Money Never Sleeps
The Holiday Calendar
Redirected
The Legend of Hercules
Ong Bak 3
Blue Iguana
Pain and Glory
X-Men
The Eagle
Fantastic Mr. Fox
The Band’s Visit