Video Sources 3256 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Shamikuqja

Shamikuqja

Jan. 01, 1978Turkey90 Min.
Your rating: 0
6.5 6 votes

Synopsis

The girl with the red scarf: Iliazi është njeri i vetëm nga Stambolli që vjen në një fshat të largët duke punuar si një shofer kamioni. Ai dhe vajza e bukur nga fshati, Asia, bien në dashuri dhe martohen. Djalit të tyre ia vënë emrin Samet. Shpesh herë Iliazi lë fshatin për shkak të punës, por një ditë ai nuk kthehet më…..

Shamikuqja
Original title Selvi Boylum, Al Yazmalım
IMDb Rating 8.7 12,044 votes
TMDb Rating 7.9

Director

Cast

Similar titles

Wedding Crashers
American Gangster
A Walk to Remember
New Police Story
Escape to Victory
To the Wonder
Miss Pettigrew Lives for a Day
Chalet Girl
My Brother
Racer and the Jailbird
Arkansas
In Bed