Video Sources 599 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovudeo.net
Shaolin

Shaolin

In a land torn by strife, the righteous monks of Shaolin stand as a beacon of hope for the oppressed masses.Jan. 20, 2011Hong Kong131 Min.R
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

Kina është zhytur në konflikt ndërsa zotët e luftës përpiqen të zgjerojnë pushtetin e tyre mbi tokat fqinje. I mbushur nga suksesi i tij në fushëbetejë, i riu dhe arroganti Hou Zhie tallet me murgjit e Shaolinit kur rreh njërin prej tyre në një duel. Por krenaria vjen përpara një rënimi. Kur familja e tij shfaroset nga një zot lufte rival, Hou Zhie detyrohet të strehohet te murgjit. Ndërsa shqetësimi i qytetarëve përhapet dhe populli vuan, Hou dhe murgjit e Shaolinit detyrohen të vihen kundër zotave djallëzorë të luftës.

Shaolin
Shaolin
Shaolin
Shaolin
Shaolin
Shaolin
Shaolin
Shaolin
Shaolin
Shaolin
Original title 新少林寺
IMDb Rating 6.9 16,903 votes
TMDb Rating 6.5 102 votes

Director

Benny Chan
Director

Cast

Andy Lau isGeneral Hou Jie
General Hou Jie
Fan Bingbing isMadam Hou
Madam Hou
Wu Jing isJing Kong
Jing Kong
Yu Shao-Qun isJing Hai
Jing Hai
Xing Yu isJing Kong
Jing Kong
Yue Hoi isAbbot
Abbot
Xiong Xin-Xin isSou Xiang Tu
Sou Xiang Tu
Bai Bing isSinger
Singer

Similar titles

Sherlock: The Abominable Bride
Spider-Man: Far from Home
Madame
Sıcak (Fati)
Walking Tall
Better Days
Raging Bull
Pineapple Express
Gen-X Cops
Contraband
Three Outlaw Samurai
Bronson