Video Sources 61 Views

  • Shikovidmoly.net
Shershaah

Shershaah

Aug. 12, 2021India135 Min.Not Rated
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

Kjo është historia e një ushtari trim indian – kapitenit Vikram Batra, i cili u bë i famshëm gjatë Luftës së Kargilit në 1999. Shpirti e tij i paepur dhe guximi i tij i patundur në ndjekjen e ushtarëve pakistanezë jashtë territorit indian, kontribuan jashtëzakonisht shumë në Indi, duke fituar përfundimisht Luftën e Kargilit në 1999.

 

Shershaah
Shershaah
Original title Shershaah
IMDb Rating 8.9 82,218 votes
TMDb Rating 7.5 10 votes

Director

Cast

Sidharth Malhotra isCaptain Vikram Batra/Vishal Batra
Captain Vikram Batra/Vishal Batra
Kiara Advani isDimple Cheema
Dimple Cheema
Shataf Figar isLt. Colonel Y.K. Joshi
Lt. Colonel Y.K. Joshi
Shiv Panditt isCapt. Sanjeev Jamwal
Capt. Sanjeev Jamwal
Nikitin Dheer isMajor Ajay Jasrotia
Major Ajay Jasrotia
Raj Arjun isSubedar Raghunath Singh
Subedar Raghunath Singh
Abhiroy Singh isMajor Subrata Mukherjee
Major Subrata Mukherjee
Anil Mange isNaib Subedar Bansi Lal Sharma
Naib Subedar Bansi Lal Sharma
Pawan Chopra isG.L. Batra
G.L. Batra

Similar titles

The Diary Of Anne Frank
Bleed for This
Silhouette
In Your Eyes
Dirty
Anarchist from Colony
Deep Blue Sea 3
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot
Gulebakavali
Veronica
Casino Jack
Burning