Video Sources 100 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikodfmagazine.co.uk
Sister Sister

Sister Sister

It's all lies, honey!Dec. 18, 2019Vietnam104 Min.PG
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Veena dhe Mora kanë jetuar me babanë e tyre që kur nëna e tyre, një gjahtare demonësh, vdiq. Veena duhet të kujdeset për motrën e saj të vogël e cila ka trashëguar mallkimin e demonëve dhe trupi i së cilës aktualisht është në fazën e transformimit. Me motrën e vogël që vihet në shënjestër të përbindëshave, motra e madhe duhet ta mbrojë atë duke u stërvitur fort si një Gjuetare Demonësh. Ndërkohë, Mora po vëzhgohet nga afër nga Ratree, mbretëresha e demonëve, e cila po pret të hakmerret për aktet e nënës së saj.

 

Sister Sister
Sister Sister
Original title Chị Chị Em Em
IMDb Rating 6.3 142 votes
TMDb Rating 9 1 votes

Director

Kathy Uyen
Director

Cast

Thanh Hằng isThiên Kim
Thiên Kim
Chi Pu isBảo Nhi
Bảo Nhi
Lãnh Thanh isThiên Kim's husband
Thiên Kim's husband

Similar titles

Everest
Leaving Las Vegas
Lost Solace 2018
Submission
The Rock
Full Metal Jacket
Kumiko, the Treasure Hunter
Lead Us Not Into Temptation
Singin’ in the Rain
Entrapment
Catch.44
Beast of Burden