Video Sources 39 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

Who will save us?Sep. 17, 2004USA107 Min.PG
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Në një version të avancuar teknologjikisht të vitit 1939, gazetarja Polli Perkins dhe kapiteni Xhozef Sallivan ndërmarrin një hetim mbi zhdukjen misterioze të disa shkencëtarëve, por sa më shumë të reja dalin në shesh, aq më shumë ndërlikohet mision dhe Polli dhe Xho përfshihen në një aventurë të rrezikshme që mund të ndikojë në jetën e tërë njerëzve në botë.

 

Sky Captain and the World of Tomorrow
Sky Captain and the World of Tomorrow
Sky Captain and the World of Tomorrow
Sky Captain and the World of Tomorrow
Sky Captain and the World of Tomorrow
Sky Captain and the World of Tomorrow
Sky Captain and the World of Tomorrow
Original title Sky Captain and the World of Tomorrow
IMDb Rating 6.0 81,726 votes
TMDb Rating 5.8 886 votes

Director

Kerry Conran
Director

Cast

Gwyneth Paltrow isPolly Perkins
Polly Perkins
Bai Ling isMysterious Woman
Mysterious Woman
Jude Law isSky Captain
Sky Captain
Laurence Olivier isDr. Totenkopf
Dr. Totenkopf
Trevor Baxter isDr Walter Jennings
Dr Walter Jennings
Peter Law isDr. Kessler
Dr. Kessler

Similar titles

The Dark Military
The Leakers
The First Purge
Across the Universe
Prospect
Haider
The Golden Child
Safe
Flora & Ulysses
Act of Valor
The Specialist
Fatman