Video Sources 326 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Sonchiriya

Sonchiriya

Mar. 01, 2019India145 Min.Not Rated
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Një grup rebelësh të fshehur në luginat e Çambalas, që në të shkuarën terrorizonte Indinë, përçahet pas vdekjes së liderit të tyre. Disa prej tyre përpiqen të ndihmojnë një vajzë të plagosur dhe të fillojnë një jetë të re, ndërsa pjesa tjetër kërkon hakmarrje. Të ndjekur nga policia ata kalojnë luginën e egër për të mbërritur në qyteti e Dolpurit.

Sonchiriya
Sonchiriya
Original title सोनचिरिया
IMDb Rating 7.5 1,984 votes
TMDb Rating 8.1 10 votes

Director

Cast

Bhumi Pednekar isIndumati Tomar
Indumati Tomar
Ashutosh Rana isVirender Singh Gujjar
Virender Singh Gujjar
Ranvir Shorey isVakil Singh
Vakil Singh

Similar titles

37 Seconds
Predators
Carrie
10 Years
Woman Walks Ahead
Song to Song
Jungle
Dope
Breaking Surface
Still
Ratsasan
Kuch Kuch Hota Hai