Video Sources 18 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Spell

Spell

Evil tales have their roots.Oct. 30, 2020USA91 Min.R
Your rating: 0
5 1 vote
what going on?

Synopsis

Duke udhëtuar me avion drejt Apalaçias rurale, një familje rrëzohet në një zonë të humbur. Ndërkohë që një pjesë e saj nuk dihet ku është, Markus T. Uds, kryefamiljar, zgjohet në papafingon e një çifti të moshuar magjistarësh. Ai dëshpërimisht përpiqet të shkëputet nga magjia që po i bëjnë dhe të shpëtojë familjen e tij nga një ritual i lig, para lindjes së Hënës së Përgjakur.

 

Spell
Spell
Spell
Spell
Original title Spell
IMDb Rating 5.2 295 votes
TMDb Rating 6.8 13 votes

Director

Cast

Omari Hardwick isMarquis T. Woods
Marquis T. Woods
André Jacobs isWyman Thatcher
Wyman Thatcher
Peter Butler isDr. Holt
Dr. Holt
Ri-Karlo Handy isMarquis's Father
Marquis's Father
Hannah Gonera isSamsara Woods
Samsara Woods
Kalifa Burton isTydon Woods
Tydon Woods

Similar titles

Cruel Intentions 2
Wanted
Bad Kids of Crestview Academy
Navy Seals vs. Zombies
Kiss Me Deadly
All Good Things
The Fifth Commandment
The Girl with All the Gifts
American Gigolo
Wolf Creek
Sniper: Ultimate Kill
Deccal (2015)