Video Sources 91 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko
Star Trek: Nemesis

Star Trek: Nemesis

A generation's final journey... begins.Dec. 13, 2002USA117 Min.PG-13
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Sipërmarrja është thirrur në botën e Romulusit, duke u hequr sikur ata donin të negocionin për një Traktat Paqeje. Kapiteni Pikard dhe ekuipazhi i tij zbulojnë kërcënimin serioz që i kanoset Tokës, pasi Pretor (udhëheqësi) Shinzon ka në plan të sulmojë atë.

Star Trek: Nemesis
Star Trek: Nemesis
Star Trek: Nemesis
Original title Star Trek: Nemesis
IMDb Rating 6.4 71,860 votes
TMDb Rating 6.2 850 votes

Director

Stuart Baird
Director

Cast

Patrick Stewart isCaptain Jean-Luc Picard
Captain Jean-Luc Picard
Jonathan Frakes isCommander William T. Riker
Commander William T. Riker
Brent Spiner isLt. Commander Data
Lt. Commander Data
LeVar Burton isLt. Commander Geordi La Forge
Lt. Commander Geordi La Forge
Michael Dorn isLt. Commander Worf
Lt. Commander Worf
Gates McFadden isDr. Beverly Crusher
Dr. Beverly Crusher
Marina Sirtis isCounselor Deanna Troi
Counselor Deanna Troi
Tom Hardy isPraetor Shinzon
Praetor Shinzon
Ron Perlman isThe Reman Viceroy
The Reman Viceroy
Shannon Cochran isSenator Tal'aura
Senator Tal'aura

Similar titles

Centurion
xXx
Mary and the Witch’s Flower
Black Box
New Initial D the Movie Legend 1 – Awakening
Shock Wave
Çmendurite e reja te Kronkut
The Saint
Jarhead 3: The Siege
Life on the Line
Max
Pandemic