Video Sources 705 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Stardust

Stardust

This Summer A Star Falls. The Chase Begins.Aug. 09, 2007UK127 Min.PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Në një fshat në kufi me një vend magjik, një djalosh i ri i premton një vajze që do të marrë një yll të rënë dhe t’ia dhurojë asaj si simbol i dashurisë që ai ka për të. Që t’ia arrijë atij i duhet më parë të futet në këtë vend magjik.

Stardust
Stardust
Stardust
Stardust
Stardust
Stardust
Stardust
Stardust
Stardust
Stardust
Original title Stardust
IMDb Rating 7.7 224,008 votes
TMDb Rating 7.1 1,200 votes

Director

Cast

Robert De Niro isCap. Shakespeare
Cap. Shakespeare
Ricky Gervais isFerdy the Fence
Ferdy the Fence
Mark Strong isSeptimus
Septimus
Peter O'Toole isKing of Stormhold
King of Stormhold

Similar titles

Alice Through the Looking Glass
Mrs. Doubtfire
Looney Tuns
Bumblebee
Interview with the Vampire
The Ninth
True Grit
Click
Wonder Woman
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
Evil Dead II
Fantastic Four