Video Sources 63 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Steel Rain 2: Summit

Steel Rain 2: Summit

Jul. 29, 2020132 Min.Not Rated
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Në një samit i udhëheqësve të Koresë së Jugut, Koresë së Veriut dhe SHBA-së, ku ata synojnë të diskutojnë çështjen bërthamore të Koresë së Veriut dhe një zgjidhje paqësore për gadishullin Koresë, por në vend të kësaj përfundojnë të rrëmbyer.

Steel Rain 2: Summit
Steel Rain 2: Summit
Steel Rain 2: Summit
Steel Rain 2: Summit
Original title 강철비 2: 정상회담
IMDb Rating 6.6 197 votes
TMDb Rating 7.6 8 votes

Director

Cast

Jung Woo-sung isHan Gyeong-jae
Han Gyeong-jae
Kwak Do-won isPark Jin-woo
Park Jin-woo
Yoo Yeon-seok isJo Seon-sa
Jo Seon-sa
Angus Macfadyen isWilliam Smoot
William Smoot
Shin Jung-geun isJang Gi-seok
Jang Gi-seok
Ryu Soo-young isPark Cheol-woo
Park Cheol-woo
Yum Jung-ah isFirst lady
First lady
Kim Yong-rim isPrime minister
Prime minister
Kim Myung-gon isLi Hongzhang
Li Hongzhang
Jang Gwang isMinister of People's Armed Forces
Minister of People's Armed Forces

Similar titles

Raajneeti
Father and Guns
Compadres
Stander
Tommy
The Ruthless
88 Minutes
Antares
Motherless Brooklyn
The Predator
Cities of Last Things
Altitude