Video Sources 140 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Storm Boy

Storm Boy

Let your heart soarJan. 17, 2019Australia99 Min.PG
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Majkëlli bën një jetë monotone me babanë e tij vetmitar, në një vijë bregdetare të shkretë. Por, kur ai krijon lidhje të ngushtë me një pelikan, jeta e tij merr një kthesë të re dhe të papritur.

Storm Boy
Storm Boy
Storm Boy
Storm Boy
Original title Storm Boy
IMDb Rating 6.9 2,209 votes
TMDb Rating 7.3 35 votes

Director

Shawn Seet
Director

Cast

Geoffrey Rush isMike 'Storm Boy' Kingley
Mike 'Storm Boy' Kingley
Jai Courtney isHideaway Tom
Hideaway Tom
Erik Thomson isMalcolm Downer
Malcolm Downer
Finn Little isStorm Boy
Storm Boy
Simone Annan isMurujuga Lawyer
Murujuga Lawyer
Trevor Jamieson isFingerbone Bill
Fingerbone Bill
David John Clark isPolice Officer
Police Officer
Thibul Nettle isPolice Officer (as Stinga-T)
Police Officer (as Stinga-T)

Similar titles

Mirage
Tesla
Centurion
Miss Potter
Kaalakaandi
Vox Lux
Scoob!
Goodbye First Love
Judy & Punch
Vanity Fair
Balkan Line
Soul