Video Sources 807 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Stjuarti i Vogel 2

Stjuarti i Vogel 2

A Little Goes A Long WayJul. 19, 2002USA78 Min.PG
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Stuart Little 2: Stuart, një mi i adhurueshëm i bardhë, ende jeton i lumtur me familjen e tij birësuese, Littles, në anën lindore të Parkut Qendror të Manhattan. Aventura të çmendura të miut ndodhin pasi Stuart, vëllai i tij njerëzor George dhe macja e tyre e djallëzuar Snowbell, nisen për të shpëtuar një mik.

Stjuarti i Vogel 2
Stjuarti i Vogel 2
Stjuarti i Vogel 2
Stjuarti i Vogel 2
Stjuarti i Vogel 2
Original title Stuart Little 2
IMDb Rating 5.4 40,639 votes
TMDb Rating 5.4 647 votes

Director

Rob Minkoff
Director

Cast

Michael J. Fox isStuart Little (voice)
Stuart Little (voice)
Geena Davis isMrs. Eleanor Little
Mrs. Eleanor Little
Hugh Laurie isMr. Frederick Little
Mr. Frederick Little
Jonathan Lipnicki isGeorge Little
George Little
Anna Hoelck isMartha Little
Martha Little
Ashley Hoelck isMartha Little
Martha Little
Nathan Lane isSnowbell (voice)
Snowbell (voice)
Melanie Griffith isMargalo the Bird (voice)
Margalo the Bird (voice)
James Woods isThe Evil Falcon (voice)
The Evil Falcon (voice)
Steve Zahn isMonty the Alley-Cat (voice)
Monty the Alley-Cat (voice)

Similar titles

Hachi: A Dog’s Tale
Flora
Kembet e lumtura 1
Zack Snyder’s Justice League
The Rookies
Delta Farce
Legend of Deification
Woody Woodpecker
Spirited Away
Insurgent
Table No. 21
Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame