Video Sources 834 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Sully

Sully

The Untold Story Behind the Miracle on the Hudson.Sep. 07, 2016USA96 Min.PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Historia e Çesli Salinberger, i cili u bë hero pas zbritjes së lehtë të avionit të tij në ujërat e lumit Hadson, duke shpëtuar të gjithë ekuipazhin dhe pasagjerët e avionit.

Sully
Sully
Sully
Sully
Sully
Sully
Sully
Sully
Sully
Sully
Original title Sully
IMDb Rating 7.5 159,062 votes
TMDb Rating 7 2,146 votes

Director

Cast

Tom Hanks isChesley 'Sully' Sullenberger
Chesley 'Sully' Sullenberger
Aaron Eckhart isJeff Skiles
Jeff Skiles
Laura Linney isLorraine Sullenberger
Lorraine Sullenberger
Anna Gunn isElizabeth Davis
Elizabeth Davis
Autumn Reeser isTess Soza
Tess Soza
Holt McCallany isMike Cleary
Mike Cleary
Mike O'Malley isCharles Porter
Charles Porter
Jamey Sheridan isBen Edwards
Ben Edwards
Jerry Ferrara isMichael Delaney
Michael Delaney
Molly Hagan isDoreen Welsh
Doreen Welsh

Similar titles

Christmas Jars
American Gigolo
Children of Men
Dirty
Angel of Mine
Time Freak
The Eight Hundred
Shine
Close to the Horizon
Breakthrough
Kokoda
A Small September Affair a.k.a. Bi Küçük Eylül Meselesi