Video Sources 851 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albavidfcom
Sultan

Sultan

Wrestling is not a sport. Its about fighting what lies within.Jul. 06, 2016India170 Min.
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Një film aksion, dramë dhe romancë, i bazuar në jetën e një mundësi dhe praktikuesi artesh marciale Sultan Ali Khan, dhe arenës tradicionale ku ai merr pjesë, Haryana.

Sultan
Original title Sultan
TMDb Rating 7 66 votes

Similar titles

Ayla: The Daughter of War
Fantastic 4: Rise of the Silver Surfer
War
The Vanishing
The Others
Carter & June
Tatanka
The Whiskey Bandit
Chance
Code 8
Enter the Fat Dragon
A Writer’s Odyssey