Video Sources 2247 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Suspiria

Suspiria

Give your soul to the danceOct. 11, 2018Italy, USA153 Min.No Rated
Your rating: 0
10 2 votes

Synopsis

Një akademi e njohur kërcimi përfshin në vorbulla errësire balerina të reja dhe të talentuara, si dhe një psikoterapist të pikëlluar. Disa do t’i dorëzohen këtij makthi. Të tjerë më në fund do të zgjohen.

Suspiria
Suspiria
Suspiria
Suspiria
Suspiria
Suspiria
Suspiria
Suspiria
Suspiria
Suspiria
Original title Suspiria
IMDb Rating 7.3 10,698 votes
TMDb Rating 7.3 347 votes

Director

Cast

Tilda Swinton isMadame Blanc / Helena Markos / Dr. Klemperer
Madame Blanc / Helena Markos / Dr. Klemperer
Angela Winkler isMiss Tanner
Miss Tanner
Ingrid Caven isMiss Vendegast
Miss Vendegast
Sylvie Testud isMiss Griffith
Miss Griffith
Christine Leboutte isMiss Balfour
Miss Balfour
Małgorzata Bela isSusie's Mother / Death
Susie's Mother / Death

Similar titles

Dirt Music
To the Stars
War of the Arrows
The Secrets We Keep
One Chance
The Boy in the Striped Pajamas
People You May Know
The Last Deadly Mission
Brotherhood of Blades
Speed Kills
Arkansas
Tully