Video Sources 133 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

The story of a man who could only count to #1Aug. 04, 2006USA107 Min.PG-13
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Shoferi numër një i garave NASCAR, Riki Bobi, qëndron gjithmonë në majë, falë një pakti që ka bërë me shokun e tij më të mirë, dhe njëkohësisht koleg në skuadër, Kal Nauton I riu. Por kur një shofer i Formula 1, francez, kryeson tashmë në këto gara, talenti dhe përkushtimi i Riki Bobit vihen në provë.

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
Original title Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
IMDb Rating 6.6 159,894 votes
TMDb Rating 6.3 926 votes

Director

Adam McKay
Director

Cast

Will Ferrell isRicky Bobby
Ricky Bobby
John C. Reilly isCal Naughton
Cal Naughton
Gary Cole isReese Bobby
Reese Bobby
Michael Clarke Duncan isLucius Washington
Lucius Washington
Leslie Bibb isCarley Bobby
Carley Bobby
Jane Lynch isLucy Bobby
Lucy Bobby
Molly Shannon isMrs. Dennit
Mrs. Dennit

Similar titles

Killing Gunther
Bota e lodrave 3
The Big Lebowski
Gold Dust
The Disaster Artist
Mission: Possible
On the Edge
Hitman: Agent Jun
They Call Me Trinity
Joy
Babyteeth
Vicky Donor