Video Sources 1172 Views

  • Shikonosvideo.com
Tere Naam

Tere Naam

Unfortunately a true love storyAug. 15, 2003India132 Min.N/A
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Ai eshte i varfer dhe  gjithmone e fut veten dhe shoket ne telashe. Nje dite ai sheh Nirjalen nje vajze e shtreses se larte dhe menjehere terhiqet nga ajo. Ajo gjithashtu e pelqen por problem behet familja e saj qe do ta martoje me dike tjeter dhe jo me nje njeri te varfer. Cfare do te ndodhe me ciftin?

Tere Naam
Original title Tere Naam
IMDb Rating 7.2 10,504 votes
TMDb Rating 5.8 11 votes

Director

Cast

Salman Khan isRadhe Mohan
Radhe Mohan
Bhumika Chawla isNirjara Bharadwaj
Nirjara Bharadwaj
Mahima Chaudhry isSpecial Appearance (Song)
Special Appearance (Song)

Similar titles

Kiss and Cry
As the Gods Will
Harry Brown
Paper Towns
Traffic
Pain & Gain
Crows Zero II
Midnight in Paris
Riddick
The Host
Bayou Caviar
Original Sin