Video Sources 101 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Tesla

Tesla

Aug. 14, 2020USA102 Min.PG-13
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Një udhëtim fantastik biografik në jetën e njërit nga shkencëtarëve më influencues dhe revolucionarë të të gjitha kohërave për të parë idetë e tij, personalitetin, marrëdhëniet me Thomas Edisonin, karrierën dhe jetën në një pikëpamje krejtësisht ekskluzive.

Tesla
Tesla
Tesla
Tesla
Tesla
Tesla
Tesla
Original title Tesla
IMDb Rating 5.1 1,138 votes
TMDb Rating 5.8 12 votes

Director

Cast

Ethan Hawke isNikola Tesla
Nikola Tesla
Kyle MacLachlan isThomas Edison
Thomas Edison
Hannah Gross isMina Edison
Mina Edison
Josh Hamilton isRobert Underwood Johnson
Robert Underwood Johnson
Eve Hewson isAnne Morgan
Anne Morgan
Jim Gaffigan isGeorge Westinghouse
George Westinghouse
Lois Smith isThe Grande Dame
The Grande Dame
Ebon Moss-Bachrach isAnital Szigeti
Anital Szigeti
Lucy Walters isKatherine Johnson
Katherine Johnson
James Urbaniak isProfessor Anthony
Professor Anthony

Similar titles

Boys in the Trees
Eye for an Eye
Gunless
Prevenge
Ithaca
Twilight
The Tag-Along 2
White Vengeance
Dark Crimes
Rescue Under Fire
Il Divo
Interstellar