Video Sources 362 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Openloadopenload.co
  • Shiko ne Streamangostreamango.com
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared

The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared

For a century he's made the world uncertain, and now he is on the loose again.Dec. 25, 2013Sweden, Russia, United Kingdom, France, Spain, Germany114 Min.R
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

“100 vjeçari që u hodh nga dritarja dhe u zhduk”: Alan Karlson, një plak i fiksuar me plasjet e eksplozivëve, pasi jetoi një jetë të gjatë me shumë ndodhi, e gjen veten në një azil pleqsh. Në 100 vjetorin e tij, ai hidhet nga dritarja e dhomës së azilit dhe fillon një udhëtim të papritur, ku pa dashur merr me vete një valixhe plot me para…

The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared
Original title Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann
IMDb Rating 7.1 33,561 votes
TMDb Rating 6.8

Director

Cast

Similar titles

Braid
The Beach Bum
Sicario
Gotti
Leprechaun Returns
Jarhead
All About Steve
National Treasure
I Vetëm në Shtëpi 3
Hostage
The Fifth Commandment
We Go On