Video Sources 271 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Aeronauts

The Aeronauts

Nov. 04, 2019UK101 Min.PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Pilotja Amelia dhe shkencëtari Xhejms nisen në një fluturim të jashtëzakonshëm mbijetese me balonë, ku përpiqen të bëjnë zbulime të reja të atmosferës dhe të thyejnë rekordin e fluturimit më të lartë të realizuar nga njerëzit.

The Aeronauts
The Aeronauts
The Aeronauts
The Aeronauts
The Aeronauts
The Aeronauts
The Aeronauts
Original title The Aeronauts
IMDb Rating 6.6 3,113 votes
TMDb Rating 6.6 29 votes

Director

Tom Harper
Director

Cast

Eddie Redmayne isJames Glaisher
James Glaisher
Felicity Jones isAmelia Rennes
Amelia Rennes
Tom Courtenay isArthur Glaisher
Arthur Glaisher
Phoebe Fox isAntonia
Antonia
Vincent Pérez isPierre Rennes
Pierre Rennes
Himesh Patel isJohn Trew
John Trew
Anne Reid isEthel Glaisher
Ethel Glaisher
Rebecca Front isAunt Frances
Aunt Frances
Robert Glenister isNed Chambers
Ned Chambers

Similar titles

To the Beat! Back 2 School
About Endlessness
Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame
Brothers
Wake of Death
A Guy Thing
The Machinist
Black Death
The Right One
Breach
Kincsem
Five Minarets in New York