Video Sources 1018 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.to
The Avengers

The Avengers

Some assembly required.Apr. 25, 2012USA143 Min.PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Nick Fury kryetari i S.H.I.E.L.D mbledh së bashku një skuadër superheronjsh për të shpërtuar tokën nga Loki dhe ushtria e tij…

The Avengers
The Avengers
The Avengers
The Avengers
The Avengers
The Avengers
The Avengers
The Avengers
The Avengers
The Avengers
Original title The Avengers
IMDb Rating 8.1 1,003,301 votes
TMDb Rating 7.3

Director

Joss Whedon
Director

Cast

Robert Downey Jr. isTony Stark / Iron Man
Tony Stark / Iron Man
Chris Evans isSteve Rogers / Captain America
Steve Rogers / Captain America
Mark Ruffalo isBruce Banner / The Hulk
Bruce Banner / The Hulk
Scarlett Johansson isNatasha Romanoff / Black Widow
Natasha Romanoff / Black Widow
Jeremy Renner isClint Barton / Hawkeye
Clint Barton / Hawkeye
Clark Gregg isAgent Phil Coulson
Agent Phil Coulson
Cobie Smulders isAgent Maria Hill
Agent Maria Hill

Similar titles

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2
Back to the Future Part III
Astro
Adrift
Redemption a.k.a Hummingbird
Saints and Soldiers
Oscar
Green Rush
Quick
Mission: Impossible II
Pocahontas
Aambala