Video Sources 609 Views

  • Shikodood.so
Batman vs. Dracula

Batman vs. Dracula

There's another bat in Gotham...Oct. 18, 2005USA83 Min.Unrated
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

Gotham City është terrorizuar jo vetëm nga te arratisurit e kohëve të fundit Joker dhe Penguin, por edhe nga krijesa origjinale e natës, Drakula! A mund ta ndalojë Batmani vampirin e pamëshirshëm përpara se t’i kthejë të gjithë në qytet, duke përfshirë The Caped Crusader, Joker dhe Penguin, në minionët e tij të pamend?

Batman vs. Dracula
Batman vs. Dracula
Batman vs. Dracula
Original title The Batman vs. Dracula
IMDb Rating 6.6 7,635 votes
TMDb Rating 6.4 127 votes

Director

Cast

Rino Romano isBruce Wayne / Batman
Bruce Wayne / Batman
Tara Strong isVicky Vale
Vicky Vale
Alastair Duncan isAlfred Pennyworth
Alfred Pennyworth
Tom Kenny isOswald Cobblepot / The Penguin
Oswald Cobblepot / The Penguin

Similar titles

Makinat 1
Jackass 3D
The Terminal
Juarez 2045
Outlander
Valley of the Wolves: Palestine
Second Chance aka Ikinci Sans
The Salvation
Low Tide
To the Stars
Roman J. Israel, Esq.
Lead Us Not Into Temptation