Video Sources 164 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Battle: Roar to Victory

The Battle: Roar to Victory

Aug. 07, 2019South Korea135 Min.TV-MA
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Gjatë një periudhe 4 ditore, zhvillohet një betejë e ashpër midis milicisë koreane dhe forcave japoneze imperialiste në Mançuri të Kinës. Milicia përfshin një mjeshtër shpatë dhe një qitës të zotin.

The Battle: Roar to Victory
The Battle: Roar to Victory
The Battle: Roar to Victory
The Battle: Roar to Victory
The Battle: Roar to Victory
The Battle: Roar to Victory
The Battle: Roar to Victory
The Battle: Roar to Victory
Original title 봉오동 전투
IMDb Rating 5.5 248 votes
TMDb Rating 7.9 7 votes

Director

Cast

Yoo Hae-jin isHwang Hae-chul
Hwang Hae-chul
Ryu Jun-yeol isLee Jang-ha
Lee Jang-ha
Jo Woo-jin isMa Byeong-gu
Ma Byeong-gu
Kazuki Kitamura isYaskawa Jiro
Yaskawa Jiro
Park Ji-hwan isArayoshi Shigeru
Arayoshi Shigeru
Choi Yu-hwa isLim Ja-hyun
Lim Ja-hyun
Seong Yu-bin isGae-ttong-i
Gae-ttong-i
Lee Jae-in isChun-hee
Chun-hee

Similar titles

Safe
Grace
The Accountant
Alita: Battle Angel
The Golden Glove
Home Again
Furious
Chinese Zodiac
Noble
The Notebook
Palm Swings
Brothers by Blood