Video Sources 281 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Best of Enemies

The Best of Enemies

Change is worth fighting forApr. 05, 2019USA133 Min.PG-13
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Bazuar në një histori të vërtetë, filmi tregon se si një zjarr, që shkatërroi shkollën për nxënësit me ngjyrë në qytetin e Durhamit, nis një revolucion për integrimin e komunitetit me ngjyrë nëpër shkolla dhe përpjekjen për të ndaluar segregacionin. Komunitete me ideale dhe parime të ndryshme formojnë një asamble për të marr vendime të rëndësishme për jetën e qytetit dhe gjatë këtyre diskutimeve arrijnë të njohin dhe të kuptojnë më mirë njëri tjetrin.

The Best of Enemies
Original title The Best of Enemies
IMDb Rating 6.9 2,659 votes
TMDb Rating 6.9 29 votes

Director

Cast

Taraji P. Henson isAnn Atwater
Ann Atwater
Sam Rockwell isClaiborne Paul Ellis
Claiborne Paul Ellis
Anne Heche isMary Ellis
Mary Ellis
Wes Bentley isFloyd Kelly
Floyd Kelly
Bruce McGill isCarvie Oldham
Carvie Oldham
Nick Searcy isGarland Keith
Garland Keith
John Gallagher Jr. isLee Trombley
Lee Trombley
Babou Ceesay isBill Riddick
Bill Riddick

Similar titles

The Godfather: Part III
The Piano Teacher
Coriolanus
Love Aaj Kal aka Love Nowadays
Magic Mike
The Wild Pear Tree
Almost Christmas
Charlie’s Christmas Wish
Our Day Will Come
Dostana
Over the Top
The Trigonal: Fight for Justice