Video Sources 65 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
The Burnt Orange Heresy

The Burnt Orange Heresy

You can't paint over the truth.Mar. 06, 2020UK99 Min.R
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Një kritik arti i etur famë verbohet nga ambicia e tij dhe ndërmmer një plan të mbushur me gënjeshtra, pa arritur të kuptojë që një nga të mashtruarit është edhe ai vetë.

The Burnt Orange Heresy
The Burnt Orange Heresy
The Burnt Orange Heresy
The Burnt Orange Heresy
The Burnt Orange Heresy
The Burnt Orange Heresy
The Burnt Orange Heresy
The Burnt Orange Heresy
The Burnt Orange Heresy
Original title The Burnt Orange Heresy
IMDb Rating 5.8 931 votes
TMDb Rating 5.9 14 votes

Director

Cast

Claes Bang isJames Figueras
James Figueras
Elizabeth Debicki isBerenice Hollis
Berenice Hollis
Donald Sutherland isJerome Debney
Jerome Debney
Mick Jagger isJoseph Cassidy
Joseph Cassidy
Rosalind Halstead isEvelina Macri
Evelina Macri

Similar titles

Darkman III: Die Darkman Die
Timbuktu
Lights Out
American Psycho
The Accountant
Howling
Trauma
Starfish
The Icebreaker aka Ledokol
Snowpiercer
Femme Fatale
Phamous