Video Sources 597 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Campaign

The Campaign

May The Best Loser Win.Aug. 09, 2012USA85 Min.R
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Kur senatori Kem Breidi, kandidon për herë të katërt në zgjedhjet e Kongresit, dy biznesmenë të fuqishëm të Karolinës së Veriut vendosin të nxjerrin kandidatin e tyre në arenën politike. Njeriu i tyre: Marti Hagins, që punon në një zyrë turistike dhe që nuk e ka idenë fare nga skena politike. Hagins në fillim duket si një kundërshtar i papërfillshëm, por me ndihmën e dy donatorëve të tij të fuqishëm, shumë shpejt ai do të bëhet një pengesë e madhe për Kemin.

The Campaign
The Campaign
The Campaign
The Campaign
The Campaign
The Campaign
The Campaign
The Campaign
The Campaign
The Campaign
Original title The Campaign
IMDb Rating 6.1 121,221 votes
TMDb Rating 5.6

Director

Jay Roach
Director

Cast

Will Ferrell isCam Brady
Cam Brady
Zach Galifianakis isMarty Huggins
Marty Huggins
Dylan McDermott isTim Wattley
Tim Wattley
Jason Sudeikis isMitch Wilson
Mitch Wilson
Sarah Baker isMitzi Huggins
Mitzi Huggins
Millard Darden isModerator Carl Terry
Moderator Carl Terry
Kya Haywood isDylan/Clay Huggins
Dylan/Clay Huggins
John Lithgow isGlen Motch
Glen Motch
Dan Aykroyd isWade Motch
Wade Motch
Brian Cox isRaymond
Raymond

Similar titles

Johnny English
We’re the Millers
Luis and the Aliens
The Wolf of Wall Street
Neighbors
Family
Making Babies
Torrente 5
Midnight in Paris
Krystal
Rush Hour
Deception of the Novelist