Video Sources 52 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
The Devil’s Violinist

The Devil’s Violinist

Jan. 30, 2013Germany122 Min.R
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Bazuar në historinë e jetës së violinistit dhe kompozitorit të shekullit të 19-të, Nikola’ Paganinit, menaxherit të tij djallëzor dhe udhëtimit në Londër që i ndryshoi jetën.

The Devil’s Violinist
The Devil’s Violinist
The Devil’s Violinist
Original title The Devil's Violinist
IMDb Rating 6.1 3,195 votes
TMDb Rating 6.3 99 votes

Director

Bernard Rose
Director

Cast

David Garrett isNicolo Paganini
Nicolo Paganini
Joely Richardson isEthel Langham
Ethel Langham
Andrea Deck isCharlotte Watson
Charlotte Watson
Christian McKay isJohn Watson
John Watson
Veronica Ferres isElizabeth Wells
Elizabeth Wells
Helmut Berger isLord Burghersh
Lord Burghersh

Similar titles

Stargirl
Arbor Demon
Alex of Venice
The Kid Detective
The Night Clerk
A Star Is Born
Coastal Elites
American Pastoral
Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House
Magic Mike XXL
Love at Second Sight aka Mon inconnue
Rampart