Video Sources 79 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikodfmagazine.co.uk
The Fall

The Fall

A little blessing in disguise.Sep. 09, 2006USA117 Min.R
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Në një spital në periferi të Los Anxhelesit të viteve 1920, një aktor i lënduar fillon t’i tregojë një pacienteje tjetër, një vajzë me krah të thyer, një histori fantastike mbi pesë heronj mitik. Falë gjendjes së tij mendore dhe imagjinatës së saj të ndezur, linja midis trillimit dhe realitetit zbehet teksa përralla vazhdon.

The Fall
The Fall
The Fall
The Fall
The Fall
The Fall
The Fall
Original title The Fall
IMDb Rating 7.9 105,837 votes
TMDb Rating 7.7 815 votes

Director

Tarsem Singh
Director

Cast

Catinca Untaru isAlexandria
Alexandria
Lee Pace isRoy Walker / Blue Bandit
Roy Walker / Blue Bandit
Justine Waddell isNurse Evelyn / Sister Evelyn
Nurse Evelyn / Sister Evelyn
Kim Uylenbroek isDoctor / Alexander The Great
Doctor / Alexander The Great
Aiden Lithgow isAlexander's Messenger
Alexander's Messenger
Sean Gilder isWalt Purdy
Walt Purdy
Andrew Roussouw isMr. Sabatini
Mr. Sabatini
Michael Huff isDr. Whitaker
Dr. Whitaker
Grant Swanby isFather Augustine
Father Augustine

Similar titles

The Scorpion King
Tarzani
Coin Locker Girl
The Way Back
Toro
The Love Witch
Guru
Bedtime Stories
Meet Dave
Sherlock: The Abominable Bride
Faces in the Crowd
Widows