Video Sources 425 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Fortress

The Fortress

A nation trapped in the longest winterOct. 03, 2017South Korea140 Min.N/A
Your rating: 0
10 2 votes

Synopsis

Në 1636, Dinastia Qing sulmon Joseonin.Mbreti Injo detyrohet të tërhiqet në Fortesën malore të qytetit Namhansanseong.Ata janë të izoluar nga bota jashtë.Ndërkohë që në oborrin mbretëror ka përplasje mes ministrave në lidhje me zgjidhjen e kësaj situate. Të gjendur përpara një zgjedhje të vështirë dhe një të ftohti të acarë, çfarë do të vendosi mbreti Injo?

The Fortress
The Fortress
The Fortress
The Fortress
The Fortress
The Fortress
The Fortress
The Fortress
Original title 남한산성
IMDb Rating 7.0 634 votes
TMDb Rating 5.9 16 votes

Director

Cast

Lee Byung-hun isChoi Myung-kil
Choi Myung-kil
Kim Yoon-seok isKim Sang-hun
Kim Sang-hun
Park Hae-il isKing Injo
King Injo
Go Soo isSeo Nal-shwe
Seo Nal-shwe
Park Hee-soon isLee Shi-baek
Lee Shi-baek
Jo Woo-jin isJung Myung-soo
Jung Myung-soo
Lee Da-wit isChil-bok
Chil-bok

Similar titles

Legion of Brothers
Ten Thousand Saints
Red Dawn
The Tag-Along 2
West of Her
Ultras
12 Angry Men
Swiss Army Man
Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela
The History of Love
Titanic
Malcolm X