Video Sources 401 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Founder

The Founder

Risk taker. Rule breaker. Game changer.Sep. 13, 2016USA115 Min.PG-13
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Historia e Rei Krok, një shitësi që shdërroi idenë inovative të fast food-it të dy vëllezërve McDonald, në biznesin më të madh të restorantëve në botë, me një kombinim të ambicjes, këmbënguljes dhe vendosmërisë.

The Founder
The Founder
The Founder
The Founder
The Founder
The Founder
Original title The Founder
IMDb Rating 7.2 99,807 votes
TMDb Rating 7 2,157 votes

Director

Cast

Nick Offerman isDick McDonald
Dick McDonald
John Carroll Lynch isMac McDonald
Mac McDonald
Patrick Wilson isRollie Smith
Rollie Smith
B. J. Novak isHarry Sonneborn
Harry Sonneborn
Laura Dern isEthel Kroc
Ethel Kroc
Kate Kneeland isJune Martino
June Martino
Wilbur Fitzgerald isJerry Cullen
Jerry Cullen

Similar titles

Sex and Breakfast
Juice
Exotica
Blame
Kincsem
The Bunker
Don Jon
Casablanca
Rising High a.k.a Betonrausch
The Young Messiah
The Disappointments Room
Moulin Rouge!