Video Sources 113 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Grand Grandmaster

The Grand Grandmaster

Jan. 23, 2020Hong Kong105 Min.PG
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Ndjenjat e papritura lindin mes një djali dhe rivales së tij në boks dhe kjo gjë sjell ndryshimin e gjithë planit të tij për finalen e shumëpritur kundra saj.

The Grand Grandmaster
Original title 乜代宗師
IMDb Rating 4.9 60 votes
TMDb Rating 4 1 votes

Director

Dayo Wong
Director

Cast

Dayo Wong isMa Fei Lung
Ma Fei Lung
Annie Liu isChan Tsang
Chan Tsang
Hui Siu-Hung isIron Chan
Iron Chan
Harriet Yeung isAunt Rose
Aunt Rose
C Kwan isPeter
Peter
May Chan isFitness Club Owner
Fitness Club Owner
Billy Luk isSecong Master
Secong Master
Ivana Wong isAunt Master
Aunt Master

Similar titles