Video Sources 19 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
The Green Knight

The Green Knight

When honor was everything.Jul. 29, 2021Canada130 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Nipi trim i mbretit Artur vendos të përballet me Kalorësin e Gjelbër, një gjigant misterioz që shfaqet në Kamelot. Duke rrezikuar jetën e tij, ai fillon një aventurë epike për të treguar veten para familjes dhe gjykatës.

 

The Green Knight
The Green Knight
The Green Knight
The Green Knight
The Green Knight
The Green Knight
The Green Knight
The Green Knight
The Green Knight
The Green Knight
Original title The Green Knight
IMDb Rating 6.9 25,988 votes
TMDb Rating 7 181 votes

Director

David Lowery
Director

Cast

Similar titles

Rabbit Without Ears
Fools
Serena
The Last of the Mohicans
Fighting
Me and Earl and the Dying Girl
Cinema Paradiso
The Admiral: Roaring Currents
Transit
Street Fighter: The Legend of Chun-Li
Blackbird
Love Stories