Video Sources 827 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
The Hateful Eight

The Hateful Eight

No one comes up here without a damn good reason.Dec. 25, 2015USA167 Min.R
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Në filmin The Hateful Eight, i vendosur gjashtë, tetë apo dymbëdhjetë vjet pas Luftës Civile, një karrocë poste ecën përmes peisazhit dimëror të Wyoming. Pasagjerët, gjahtari John Ruth dhe i arratisur tij Daisy Domergue garojnë në drejtim të qytetit të Red Rock ku Ruth, i njohur në këto anë si “Xhelati” do të vendosë Domerguen para drejtësisë.

The Hateful Eight
The Hateful Eight
The Hateful Eight
The Hateful Eight
The Hateful Eight
The Hateful Eight
The Hateful Eight
The Hateful Eight
The Hateful Eight
The Hateful Eight
Original title The Hateful Eight
IMDb Rating 7.9 304,354 votes
TMDb Rating 7.4

Director

Cast

Samuel L. Jackson isMajor Marquis Warren
Major Marquis Warren
Kurt Russell isJohn 'The Hangman' Ruth
John 'The Hangman' Ruth
Jennifer Jason Leigh isDaisy Domergue
Daisy Domergue
Walton Goggins isSheriff Chris Mannix
Sheriff Chris Mannix
Tim Roth isOswaldo Mobray
Oswaldo Mobray
Bruce Dern isGeneral Sandy Smithers
General Sandy Smithers
James Parks isO.B Jackson
O.B Jackson

Similar titles

Noah
Singham Returns
Get the Girl
The Call
The American
127 Hours
Swallow
Locke
Ok Jaanu
Euphoria
Babel
Love Aaj Kal aka Love Nowadays