Video Sources 59 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
The Heist of the Century

The Heist of the Century

The Story Of The Theft That Made HistoryJan. 16, 2020Argentina114 Min.PG
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Në vitin 2006, një grup hajdutësh kryen atë që konsiderohet si një nga vjedhjet më të famshme dhe më të zgjuara të bankave në historinë e Argjentinës. Se si ata plaçkitën bankën Rio, është po aq befasuese sa ajo që ndodhi më pas. Kjo është historia e tyre.

 

The Heist of the Century
Original title El robo del siglo
IMDb Rating 7.2 5,029 votes
TMDb Rating 7.9 478 votes

Director

Cast

Guillermo Francella isMario Vitette
Mario Vitette
Diego Peretti isFernando Araujo
Fernando Araujo
Luis Luque isMiguel Sileo
Miguel Sileo
Pablo Rago is
"El Marciano"
Rafael Ferro isAlberto de la Torre
Alberto de la Torre "Beto"
Mariano Argento is
"El Doc" Debauza
Juan Alari is
"El Gaita"
Darío Levy isJefe de Policía
Jefe de Policía
Magela Zanotta is
"La Turca"

Similar titles

All Ladies Do It
Cities of Last Things
Fearless
Enter the Fat Dragon
Shut In
Use Me
The Prey
Made in Italy
Control 2003
Love & Friendship
Project X
Ndoshta nje dite