Video Sources 125 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Help

The Help

Change begins with a whisper.Aug. 09, 2011USA146 Min.PG-13
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Skiteri, një autore aspirante gjatë lëvizjes për të drejtat civile të viteve 1960 vendos të shkruaj një libër ku jepen detaje nga pikëpamja e shërbyesve afrikano-amerikanë mbi familjet e bardha për të cilat ato punojnë, si dhe vështirësitë që ato kalojnë çdo ditë.

The Help
The Help
The Help
The Help
The Help
The Help
Original title The Help
IMDb Rating 8.1 411,120 votes
TMDb Rating 8.1 4,721 votes

Director

Tate Taylor
Director

Cast

Emma Stone isEugenia
Eugenia "Skeeter" Phelan
Viola Davis isAibileen Clark
Aibileen Clark
Octavia Spencer isMinny Jackson
Minny Jackson
Bryce Dallas Howard isHilly Holbrook
Hilly Holbrook
Jessica Chastain isCelia Foote
Celia Foote
Mike Vogel isJohnny Foote
Johnny Foote
Allison Janney isCharlotte Phelan
Charlotte Phelan
Sissy Spacek isMissus Walters
Missus Walters
Chris Lowell isStuart Whitworth
Stuart Whitworth
Ahna O'Reilly isElizabeth Leefolt
Elizabeth Leefolt

Similar titles

We Own the Night
Little Monsters
Dark Tide
Selena
Dhadak
Christmas Jars
Text
Born to Be Blue
365 Days
Lay the Favorite
Sierra Burgess Is a Loser
Ode to Joy