Video Sources 690 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Himalayas

The Himalayas

Dec. 16, 2015South Korea125 Min.
Your rating: 0
10 2 votes
what going on?

Synopsis

Bazuar në ngjarje të vërteta, alpinisti i famshëm, Hongil, niset me një mision në Everest për të tërhequr trupin e pajetë të kolegut të tij të ri alpinist dhe përballet me sfidën më të madhe të jetës së tij.

The Himalayas
The Himalayas
Original title 히말라야
IMDb Rating 6.4 553 votes
TMDb Rating 5.9

Director

Cast

Hwang Jung-min isUm Hong-gil
Um Hong-gil
Jung Woo isPark Moo-taek
Park Moo-taek
Cho Seong-ha isLee Dong-gyoo
Lee Dong-gyoo
Kim In-kwon isPark Jeong-bok
Park Jeong-bok
Ra Mi-ran isJo Myeong-ae
Jo Myeong-ae
Jeong Gyu-Su isChairman Kim
Chairman Kim
Jeon Bae-soo isJeon Bae-soo
Jeon Bae-soo
Jeong Jae-heon isJeong Jae-heon
Jeong Jae-heon
Kim Won-hae isKim Moo-Young
Kim Moo-Young
Lee Hae-yeong isJang Cheol-goo
Jang Cheol-goo

Similar titles

The Smurfs 1
How to Train Your Dragon 2
Season of the Witch
Hotel for Dogs
Holmes & Watson
Serenity 2005
The LEGO Ninjago Movie
Mary and the Witch’s Flower
Artemis Fowl
Inside Out
The Princess Bride
Star Trek Into Darkness