Video Sources 1096 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

Witness the defining chapter of the Middle-Earth sagaDec. 10, 2014New Zealand, USA144 Min.PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Vetëm sekonda pas ngjarjeve tek “Rrënimi”, Bilbo dhe grupi vazhdojnë të ngjiten në një mal thesari që ishte ruajtur prej shumë kohësh. Por me Gandalfin e Thinjur, i cili po përballej me disa armiq të vështirë, Hobiti mbetet në disavantazh kur ushtria brutale me orkë e drejtuar nga Azog Përdhosësi kthehet pas. Por me ushtritë e tjera, si ajo e kukudhëve dhe ajo e njerëzve të Qytetit në Liqen, të cilave nuk u besohet, vihen në provë nga tërbimi i Smogut, forca absolute e Azogut, dhe ushtria e plotë Sauronit plotësojnë sulmin. Me pak fjalë, ushtritë e besuar kanë dy zgjedhje: të bashkohen ose të vdesin. Por për më keq, Bilbo vihet në teh të thikës dhe e gjen veten duke luftuar me të gjithë forcën për shokët e tij xhuxhë, pasi shpresa për Mesin e Tokës ishte vënë e gjitha në duart e Bilbos. Gjëja e vetme “e shtrenjtë” për t’u dhënë fund të gjithave.

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Original title The Hobbit: The Battle of the Five Armies
IMDb Rating 7.4 366,471 votes
TMDb Rating 7.1

Director

Cast

Similar titles

Max Steel
DOA: Dead or Alive
Fantomas Unleashed
The Mummy
Clash of the Titans
The Fifth Element
V for Vendetta
X-Men
Dave Made a Maze
Lara Croft: Tomb Raider
Leprechaun Returns
Ruby Red