Video Sources 940 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Iceman

The Iceman

Loving husband. Devoted father. Ruthless killer.Sep. 01, 2012USA105 Min.R
Your rating: 0
9 2 votes

Synopsis

Historia e vërtetë e Ricard Kuklinskit, vrasësi famëkeq me pagesë dhe një njeri familjar i përkushtuar. Kur më në fund u arrestua në 1986, as gruaja e as vajza e tij nuk dinin se me çfarë merrej ai në të vërtetë.

The Iceman
The Iceman
The Iceman
The Iceman
The Iceman
The Iceman
The Iceman
The Iceman
The Iceman
The Iceman
Original title The Iceman
IMDb Rating 6.9 56,872 votes
TMDb Rating 6.4 214 votes

Director

Ariel Vromen
Director

Cast

Michael Shannon isRichard Kuklinski
Richard Kuklinski
Winona Ryder isDeborah Kuklinski
Deborah Kuklinski
Ray Liotta isRoy Demeo
Roy Demeo
Chris Evans isRobert Pronge
Robert Pronge
David Schwimmer isJosh Rosenthal
Josh Rosenthal
James Franco isMarty Freeman
Marty Freeman
Stephen Dorff isJoey Kuklinski
Joey Kuklinski
Robert Davi isLeo Marks
Leo Marks
John Ventimiglia isMickey Scicoli
Mickey Scicoli
Danny A. Abeckaser isDino Lapron (as Danny Abeckaser)
Dino Lapron (as Danny Abeckaser)

Similar titles

Hannibal Rising
Wall Street: Money Never Sleeps
Fracture
Ordinary Love
Syrup
Little Children
Little Thirteen
Interview with the Vampire
Shithouse
Crypto
Don’t Worry, He Won’t Get Far on Foot
Supernova